JMP consulting
 • Członkostwo

Wdrożenia - consulting

Firma JMP Consulting opierając się na długoletnim doświadczeniu młodego i ambitnego zespołu, oferuje  doradztwo i consulting w kilku obszarach:

 

 • konsulting w obszarze zarządzania jakością

 

Oferujemy doradztwo na trzech poziomach:

 

 1. wdrożenie systemu zarządzania jakością / przygotowanie do auditu certyfikacyjnego/ udział w audicie nadzoru. Jest to pełen pakiet doradztwa, w którym wyróżniamy takie etapy jak: ● audit wstępny ● opracowanie dokumentacji systemu zarządzania jakością ● dokumentowanie prowadzonych działań w ramach systemu ● szkolenia dla pracowników w zakresie Systemu Zarządzania Jakością – certyfikowane uprawnienia dla Auditora Wew SZJ i Pełnomocnika SZJ

  Dodatkową opcją, którą może wybrać klient jest zlecenie na zewnątrz pełnienia funkcji pełnomocnika - osoby prowadzącej kompleksowo system i dokumentację SZJ po nadaniu certyfikatu przez jednostkę certyfikującą.

 2. przygotowanie do auditu nadzoru SZJ, który obejmuje: ● przeprowadzenie audytów wewnętrznych dla wszystkich obszarów funkcjonowania firmy i sporządzenie dokumentacji z tych audytów ● zidentyfikowanie (podczas audytów, kontroli) przeprowadzenie i zakończenie (jeśli to możliwe) wszystkich działań korygujących, zapobiegawczych, doskonalących ● przeprowadzenie przeglądu systemu, do którego należy przygotować ocenę dostawców, analizę szkoleń, analizę reklamacji i skarg od klientów, raport z badania zadowolenia klienta, analizę raportu z poprzedniego przeglądu systemu, analizę raportu z poprzedniego audytu zewnętrznego, status działań korygujących, zapobiegawczych, doskonalących, analizę: wskaźników procesów, celów jakości, adekwatności obowiązującej dokumentacji systemowej. Z przeprowadzonego przeglądu sporządzony jest raport.

 3. Przygotowanie do recertyfikacji SZJ
  Recertyfikacja, czyli ponowna certyfikacja, jest potwierdzeniem ciągłej zgodności, skuteczności i stałej przydatności systemu zarządzania. Audit recertyfikacyjny musi być wykonany przed upływem trzech lat od pierwotnej certyfikacji, Audit recertyfikacyjny skupia się na funkcjonowaniu systemu zarządzania oraz na wymogu ciągłego doskonalenia i sięga w przyszłość, aby pomóc organizacji nieustannie doskonalić system zarządzania.

  Kontakt w sprawach związanych z doradztwem
  Tel. 71 / 324 68 53 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 • konsulting w obszarze zarządzania produkcją

 

Na ogół koszty wytwarzania stanowią zaledwie 30% całości kosztów produkcji. Reszta związana jest magazynowaniem, konserwowaniem, przewożeniem, kontrolą - czyli działaniami niedodającymi zysku. Nasi konsultanci pomogą Państwu uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

 

Jak znacząco skrócić cykl produkcyjny?
Jak uzyskać przewagę konkurencyjną poprzez najlepszą terminowość?
Jak produkować więcej bez dodatkowych inwestycji?
Jak zarządzać produkcją na zamówienie a jak produkcją na dostępność?

 

 • konsulting logistyczny

 

Optymalizacja tras transportowych oraz dostaw towarowych to źródło możliwych oszczędności finansowych i czasowych. Pomogą Państwu w tym nasi specjaliści - konsultanci. Posiadają oni duże doświadczenie praktyczne w usprawnianiu procesów i systemów logistycznych, wsparte najnowszą wiedzą badawczą oraz znajomością innowacyjnych rozwiązań biznesowych.

 

Zapasy są jednym z najbardziej istotnych miejsc poszukiwania potencjalnych oszczędności w przedsiębiorstwie, dlatego problem ten skupia szczególną uwagę logistyków i zarządów firm. Prawidłowa organizacja transportu przekłada się na lepszą obsługę klienta, a w efekcie - na stały wzrost satysfakcji.. Usprawnienia organizacyjne i ograniczanie kosztów to również szereg stałych działań, odnoszących się do praktyki zarządzania zakupami. Koordynacja wszystkich elementów stanowi o efekcie globalnej poprawy w przedsiębiorstwie.

 

JMP Consulting
ul. Sołtysowicka 19 B,   51-168 Wrocław
 
© 2013 JMP-consulting.pl